Oddział Chorób Zakaźnych

Lokalizacja: budynek C

Lekarz Kierujący Oddziałem
lek. med. Jan Hałubiec

Pielęgniarka Oddziałowa
Danuta Sarysz

Personel lekarski Oddziału Chorób Zakaźnych

Katarzyna Mikee – Dziekan

Jacek Klasa

Oddział Zakaźny liczy 11 łóżek zlokalizowanych w 7 salach z pełnym węzłem sanitarnym. Posiada dwa w pełni wyposażone gabinety zabiegowe. Hospitalizuje chorych głównie z regionu jeleniogórskiego oraz przyległych powiatów regionu legnickiego województwa dolnośląskiego. Od wielu lat na oddziale jest wykonywana biopsja gruboigłowa wątroby sposobem Menghiniego co w powiązaniu z badaniami molekularnymi  oraz  immunologicznymi umożliwia nowoczesną diagnostykę i leczenie zakaźnych i innych schorzeń wątroby.

W ramach oddziału realizowany jest program terapeutyczny leczenia interferonem oraz (od ponad 10 miesięcy) terapia bezinterferonowa wirusowego zapalenia wątroby typu C. Prowadzimy także terapię przeciwwirusową przewlekłego zapalenia wątroby typu B interferonem i doustnymi analogami. Ponadto prowadzona jest diagnostyka i leczenie innych chorób zakaźnych w tym m.in. zakażeń pałeczkami Salmonelli, róży paciorkowcowej, neuroinfekcji zakaźnych, krętkowicy kleszczowej i innych rzadziej występujących jednostek chorobowych o etiologii infekcyjnej.

Oddział dysponuje wyspecjalizowaną kadrą lekarską i pielęgniarską i ma uprawnienia do prowadzenia specjalizacji lekarzy w zakresie chorób zakaźnych oraz prowadzenia staży specjalizacyjnych dla lekarzy szkolących się w innych dziedzinach medycyny. Oddział jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt tj. m.in. aparat USG, kardiomonitory, pompy infuzyjne, pulsoksymetry, aparat EKG oraz sprzęt do nebulizacji i odsysania wydzielin z dróg oddechowych. W ramach „pionu zakaźnego” działa specjalistyczna Poradnia Chorób Zakaźnych.

Specjalność Oddziału : Hepatologia zakaźna


Telefony:
Lekarz Kierujący oddziałem:
75 738 01 22


Pielęgniarka Oddziałowa:
75 738 01 20

Gabinet lekarski:
75 738 01 21

 Sekretariat:

75 738 01 47